ג'וליאן המלין החליף את עדשות המגע שלו מדי יום  – כל פעם עדשות אחרות, כשהוא משתמש במגוון רחב של צבעים. כל זוג עדשות מגע עלו 20 דולר והעניקו לג'וליאן מראה שונה ומיוחד. זאת, ללא צורך במרשם. את העדשות היה ג'וליאן קונה בתחנות דלק בלי להזדקק לאישור של רופא.

העדשות הצבעוניות כמו גם היכולת לשנות את המראה שלו מדי יום, העניקו לג'וליאן את התחושה שהוא מיוחד ושונה, בולט על פני האחרים. למרבה הצער, לאחר שימוש יתר לא נכון בעדשות המגע ג'וליאן היה צריך לעבור לא פחות מעשרה ניתוחים כדי לטפל בבעיות העיניים שלו, בזיהומים שנוצרו מהם ובפציעות שהעדשות גרמו להן.

חייו השתנו לצמיתות

חייו של ג'וליאן השתנו לצמיתות כאשר עדשות המגע הדקורטיביות החשיכו את עיניו לנצח. נכון להיום, ג'וליאן עדיין עיוור בעינו השמאלית, ומקווה להתפתחויות מבחינה רפואית על מנת שאלו יעניקו לו את האפשרות לחזור ולראות בעינו האחת.

ריבוי הניתוחים שעבר ג'וליאן בעקבות השימוש המרובה בעדשות – כל אלו הפכו את עיניו מחומות לכחולות, או לפחות כך בעין הפגועה. "זה בהחלט שינה את חיי לנצח", אמר ג'וליאן.

הנזקים

ג'וליאן סבל מדלקות עיניים מרובות, כמו גם קטרקט וגלאוקומה משנית. כל אחת מהבעיות הללו הצריכה את ג'וליאן לעבור ניתוח מחדש על מנת לשלוט במצב. כדי להפחית את הלחץ התוך עיני, הרופאים של ג'וליאן השתילו סטנט.

הרופא שלו מעיד כי המצב השפיע עמוקות על חייו. אם הלחץ התוך עיני עולה משמעותית, עצב הראייה נהרס וכתוצאה מכך גם התקשורת עם גזע המוח והשדרים המגיעים אל גזע המוח. אי אפשר להחזיר את המצב לאחור.

על פי הרופא, אין שום סיבה להמשיך ולמכור את עדשות המגע הללו ללא מרשם, גם כשידוע שהן גורמות לנזקים משמעותיים למשתמשים בהן. יתרה מכך, הפליאה עולה משמעותית כאשר מגלים כי עדשות המגע מסופקות על ידי מכוני יופי ואפילו בתחנות דלק.

עדשות המגע הנמכרות במקומות מעין אלו מגיעות לרוב ללא הוראות שימוש, במצבים לא סטריליים וללא שום אישור ממשרד הבריאות, כך שזה רק עניין של זמן עד שהן הופכות להיות מסוכנות לשימוש. אין שום סיכוי לאשר מוצר כזה על ידי משרד הבריאות, כך על פי הרופא.

משפט להורים

ועבור ההורים – חשוב לומר ולהזכיר – גם אם הילדים שלכם רוצים מאד להיות מיוחדים, הזכירו להם כי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להיות מי שהם, ככה פשוט.

דילוג לתוכן