למרות שניתוח הסרת משקפיים בלייזר נחשב לניתוח קל ופשוט שגם ההחלמה ממנו קלה באופן יחסי, זאת עדיין החלטה לא קל לבחור ללכת על זה, בכל זאת, יש לנו רק זוג עיניים אחד.

כדי להצליח לקבל החלטה שקולה וכדי להבין אם בכלל מצבן של העיניים מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר יש לעבור כמה שלבים. במידה ולאחר הבדיקות יחליט הרופא כי ניתוח מתאים במצב העיניים, צפוי הליך רפואי מהיר ושלבי החלמה. במידה והכל יעבור בשלום ובמידה שתטפלו נכון בעיניים על פי הוראות הרופא, אתם צפויים לחזור לעצמכם תוך תקופה לא ארוכה של כמה שבועות.

כדאי לדעת: שלבים לפני ואחרי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ראשית, תעברו בדיקה ארוכה של כשלוש שעות בה יאבחן הרופא את מצבכם ויקבע אם אתם מתאימים לניתוח. לא כל בעיית עיניים תוכל להיפטר בעזרת הסרת משקפיים בלייזר ולעתים לאחר הבדיקה ימליץ הרופא להמשיך להשתמש במשקפיים או בעדשות מגע. למעשה, רק 70 אחוזים מהנבדקים מתאימים לניתוח שכזה.

בניתוח עצמו הרופא יפתח מעין חלון טיפולי בקרנית. לאחר מכן הוא ישנה את פני הקרנית על פי הנתונים של המטופל כדי להגיע לתוצאה הרצויה. בסיום השלב הזה ייסגר החלון והניתוח יסתיים.

יש לציין כי ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתאים אך ורק למטופלים מעל גיל 18 עם מספר משקפיים וצילינדר בטווח מסוים. מטופלים שנמצאו עלא מתאימים לניתוח שכזה יופנו לעתים לניתוח השתלת קרנית תוך עינית.

תקופת ההחלמה מניתוח הסרת משקפיים בלייזר

לאחר הניתוח צפויה תקופת החלמה של מספר שבועות. יום לאחר הניתוח תתבצע בדיקה של רופא ולאחר מכן יתקיימו ביקורות אחת לשבוע במשך מספר שבועות. בתחילה, העיניים יהיו רגישות מאוד. מומלץ להרכיב בשלב זה משקפי שמש. בשבועות שלאחר הניתוח לא מומלץ לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית, ובימים שלאחר הניתוח אין למרוח איפור ואין לחפוף את הראש מחשש להרטבת העיניים. על כן, מומלץ לחפוף את הראש בטרם הניתוח שכן לא תוכלו לעשות כן 3-5 ימים לאחריו.

לסיכום

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עשוי להיות פתרון מצוין לעיניים שלכם. הוא יכול להקל על ביצוע פעילות גופנית ופעולות אחרות, לתרום למראה וכמובן, לשפר את הראייה. הטכנולוגיה כיום מאפשרת לבצע ניתוח שכזה באופן מהיר, ללא סיבוכים וללא תקופת החלמה ארוכה. בדיקת רופא ובחירה במכון טוב ואיכותי יכולה לאפשר לכם ולעיניים שלכם התחלה חדשה.

דילוג לתוכן