כמה עולה ניתוח קטרקט?

ניתן לבחור באופציה לעשות את הניתוח בצורה פרטית. עלות הניתוח תהיה בהתאם למרכיבים הבאים: עלות של פגישת איבחון ו\או פגישת ייעוץ שלרוב עולה כמה מאות שקלים. עלות של ניתוח קטרקט משתנה בהתאם למנתח שבחרתם. זה מתחיל מכמה אלפי שקלים, ניתוח קטרקט בלייזר יקר יותר. ישנו גם תשלום עבור חדר לביצוע הניתוח שלפעמים משולם בנפרד וגם יכול לעלות כמה אלפי שקלים. אם יש לכם ביטוח הפרטי – הביטוח לעיתים קרובות מכסה כמה מהעלויות האלו וגובהו של ההחזר מחברת הביטוח יהיה בהתאם לפוליסה שלכם.


צור/י קשר עם מומחה

ד"ר מייקל מימוני - רופא עיניים מומחה
חייגו 058-644-5151 בכל שעה

ניתוח קטרקט: פעולה פשוטה ומהירה שיכולה לשפר את החיים ללא היכר 

ניתוח קטרקט נחשב לאחד מהניתוחים הנפוצים בעולם ולא בכדי. הוא מתבצע בעזרת טכנולוגיית לייזר מתקדמת שמאפשרת לבצע את הניתוח בזמן קצר ועם אחוזים נמוכים מאוד של סיבוכים. זמן ההחלמה המהיר והתוצאות האפקטיביות בהן ניתן לחוש תוך זמן קצר יחסית הם אלה שהופכים אותו לכה נפוץ.  

מתי מומלץ לבצע ניתוח קטרקט? 

ראשית, כדאי להבין כיצד פועלת העין. קרנית העין היא השכבה השקופה שנמצאת בחלק העליון של העין. ניתן לדמות אותה לחלון שדרכו עוברות קרני האור אל הרשתית. התהליך הזה הוא שמאפשר את הראייה. כאשר הקרנית (או החלון) נקיים וצלולים, הראייה מתרחשת באופן טבעי ללא הפרעות, אך כאשר החלון מתלכלך ומתפתחת עליו שכבה עכורה (הקטרקט) קרני האור מתקשות לחדור דרכו ולהגיע אל הרשתית. במצב שכזה הראייה נפגעת.  

התסמינים שעשויים להצביע על קטרקט 

  • טשטוש או ערפול של הראייה המתפתח לאורך זמן ומחמיר עם הזמן. 
  • קושי בראייה בשעות החשיכה. 
  • נטייה לנפילות ולפציעות בשל הקושי לראות. 
  • פגיעה בעצמאות וביכולת להתנהל ולתנייד בעולם באופן חופשי עקב קשיים בראייה. 

אם אחד או יותר מהתסמינים הללו נראה מוכר, כדאי מאוד לגשת לרופא עיניים על מנת לאבחן את הבעיה ולשקול ברצינות ביצוע ניתוח קטרקט. 

איך אדע אם אני מתאים לניתוח קטרקט? 

במרבית המקרים ימליץ הרופא על הניתוח אך לא בכולם. מה גם, שתסמינים שנראים כמו תסמינים של קטרקט אינם מצביעים תמיד על כך שמדובר במחלה ויכולים להצביע גם על בעיות אחרות. מסיבה זו, חשוב לגשת לרופא עיניים ולאבחן את הבעיה. במידה שהרופא ימצא אותך מתאים לניתוח תוכל להתקדם ולבצע אותו תוך זמן קצר. 

לסיכום: ניתוח קטרקט – דווקא בגיל השלישי 

יש לציין כי 40 אחוזים מבני הגיל השלישי סובלים או יסבלו מקטרקט. זוהי תופעה רפואית נפוצה מאוד שבעבר שיבשה את איכות חייהם של רבים, אך בימינו נתפסת כבעיה פתירה מאוד. ניתוח קטרקט יכול לשפר את הראייה למשך שנים ארוכות ולאפשר לאנשים שלקו במחלה ליהנות מראייה טובה, מתחושת עצמאות ומתחושת חיוניות. חשוב לזכור שבגיל השלישי ולמעשה בכל גיל, פגיעה בתפקוד התקין של החושים היא משבר של ממש. ניתוח קטרקט מאפשר, בעזרת הליך רפואי פשוט שזמן ההתאוששות ממנו אורך רק כמה ימים, להשיב את הראייה ולא לוותר על העצמאות והחיוניות. אם אחד או יותר מהתסמינים למעלה נראים לך מוכרים – פנה לרופא עיניים וצא לדרך חדשה. 

דילוג לתוכן