לכלוך בעין

כשמדברים על לכלוך בעין, לא בהכרח מדברים על גרגר חול או אבק שחודר לעין וגורם לתחושת אי נוחות. בפועל, לעיתים בעיות רפואיות ונזקים בעיניים יכולים להוביל למצב של תחושה של לכלוך בעין. במילים אחרות, אמנם האדם ירגיש שיש לו לכלוך בעין, אבל האמת היא שייתכן שמדובר במצב רפואי כלשהוא.

לכלוך בעין

אם אתם מרגישים שיש לכם לכלוך בעין ולא מצליחים להוציא אותו, ייתכן שלא באמת מדובר בלכלוך. לעיתים הקרנית של העין יכולה להישרט, חלילה, מה שיוביל לתחושה שיש לכלוך בעין שלכם. וכשזה קורה, זה יכול להיות מאוד מציק, לא נוח וממש לא נעים. אנשים ידווחו במצבים אלו על תחושת שריפה בעיניים, גירודים, אדמומיות, עיניים דומעות ועוד.

צור/י קשר עם מומחה

חייגו 058-644-5151 בכל שעה

מה זה בעצם לכלוך בעין?

תחושת לכלוך בעין היא לעיתים תחושה שנגרמת בעקבות מצבים בריאותיים כמו שריטה בקרנית, אך בפעמים אחרות אכן יהיה מדובר בלכלוך פיזי בעין. יש לציין, ברוב המקרים הימצאותו של לכלוך בעין לא אמורה לגרום לנזקים בריאותיים. בדרך כלל מה שיקרה זה שהלכלוך ייפלט החוצה בעקבות היכולת של העין לדמוע ולפלוט לכלוכים זרים החוצה.

יחד עם זאת שבדרך כלל לכלוך בעין ייפלט מעצמו החוצה, במקרים אחרים הלכלוך יכול לגרום להתפתחותה של דלקת בעיניים. במקרים אלו יהיה חשוב לקבל טיפול רפואי מתאים. כמו כן, תחושת לכלוך בעין יכולה להיגרם גם כתוצאה מהרכבת עדשות מגע לא מתאימות, או הרכבת עדשות מגע לאורך זמן.

כיבים בקרנית שיכולים לגרום לתחושת לכלוך בעין

כיבים בקרנית עשויים להיות זיהומיים, כאשר במקרים מסוימים הם יתפתחו עד כדי מצב חמור. הם נגרמים כתוצאה מהצטברותם של חיידקים או וירוסים, בזמן שהם יכולים להיווצר גם כתוצאה מפטריות. כיבים בקרנית יכולים לגרום לתחושת לכלוך בעין או בעיניים, מה שיחייב טיפול רפואי.

אצל אנשים שמרכיבים עדשות מגע רכות, הכיבים בקרנית לעיתים עשויים להתפתח. לא אצל כל מי שמרכיב עדשות מגע רכות, אך כשהם מתפתחים הם גורמים לתחושות קשות של כאב, פגיעה אפשרית בראייה, גירודים, אדמומיות, עיניים דומעות ועוד.

צור/י קשר עם מומחה

חייגו 058-644-5151 בכל שעה

טיפול בלכלוך בעין

לאחר שמאבחנים את המקור והסיבה לתחושת לכלוך בעין, רופא עיניים ימליץ על טיפול מתאים. ייתכן שהטיפול יכלול מתן תרופות במרשם, אולי תכשירי היגיינה שונים. כך או כך, יהיה חשוב לקבל ייעוץ רפואי כשיש לכלוך בעין. אם הלכלוך אינו עובר לאחר יום-יומיים, פנו לרופא עיניים וקבלו את חוות דעתו לטיפול בכך.